نویسنده


  • مدیر بلاگ مارس

جستجو


موضوعات

برچسب ها

انتخاب و شخصی سازی پوسته (قالب ها)

انتخاب و شخصی سازی پوسته

برای انتخاب و تغییر پوسته سایت وردپرسی تان در پنل مدیریتی از طریق منوی مدیریت وارد نمایش -> پوسته‌ها شوید.

Menu 0441 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

درصفحه مدیریت پوسته‌ها، شما پوسته‌هایی که هم اکنون در وبسایت وردپرسیتان نصب هست را مشاهده خواهید کرد، پوسته کنونی وبسایت شما با عبارت فعال در کنار نام پوسته و رنگ پس زمینه مشکی مشخص شده است برای انتخاب پوسته ای دیگر می توانید اشاره گر موس را به روی پوسته مورد نظرتان برده و بعد دکمه فعال کردن برای شما ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن پوسته تغییر می‌کند.

Menu 0461 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

خوب حالا که پوسته مورد نظرتان را انتخاب کرده‌اید نوبت آن است که ظاهر آن را کمی شخصی سازی کنید البته این شخصی سازی محدود است و فقط تنظیماتی که برای پوسته توسط سازنده آن گذاشته شده است را می توانید تغییر دهید برای این کار در منوی مدیریتی اگر اشاره گر موس را بر روی گزینه نمایش ببرید تنظیماتی که برای قالب است نمایش داده می‌شود گزینه شخصی سازی را اگر انتخاب کنید می توانید تنظیمات را که انجام می‌دهید در همانجا هم به صورت زنده مشاهده کنید. گزینه های دیگر با توجه به پوسته متفاوت است به غیر از گزینه فهرست‌ها، ابزارک‌ها و ویرایشگر که برای تمام پوسته ها وجود دارد، و گزینه هایی مثل سربرگ و پس‌زمینه برای اکثر پوسته ‌ها وجود دارد. خوب، روی گزینه شخصی سازی کلیک کنید تا تنظیمات پوسته را بتوانید انجام دهید.

Menu 049 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

همانطور که می‌بینید در صفحه شخصی‌سازی پوسته ای را که انتخاب کرده اید به همراه مطالب وبسایتتان نشان داده می شود که اعمال تظیمات را به صورت زنده می‌توانید مشاهده کنید. تنظیمات که در این صفحه قرار دارد نیز با توجه به پوسته‌های مختلف، متفاوت است با تغییر آن‌ها و رسیدن به نتیجه مطلوب با زدن دکمه ذخیره و انتشار تنظیمات بر روی سایت شما اعمال می‌شود.

Selection 050 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

نصب پوسته‌های تازه

برای نصب پوسته‌های تازه چندین راه وجود دارد؛ راه اول آن است که از مخازن وردپرس، پوسته مورد نظرتان را پیدا و نصب کنید و یا از وبسایت‌های دیگر یا هر طریق دیگری تهیه کرده باشید و بخواهید نصب کنید

برای راه اول، یعنی استفاده از مخازن وردپرس، کافی است در پنل مدیریت وردپرس به قسمت نمایش -> پوسته ها بروید و در صفحه مدیریت پوسته‌ها دکمه افزودن را کلیک نمایید

Selection 051 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

اگر به بالای صفحه ،زیر عنوان نصب پوسته‌ها دقت کنید، چند لینک را مشاهده می‌کنید.

Selection 052 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

به صورت پیش فرض صفحه جستجو باز می شود و این لینک غیر فعال است شما در این صفحه با وارد کردن نام پوسته و یا فیلتر کردن ویژگی ها با گزینه‌هایی که نشان داده شده است می توانید پوسته خود را بیابید. به عنوان مثال من به دنبال پوسته‌ای هستم که از زبان فارسی که از راست به چپ نوشته می‌شود پشتیبانی کند و همچنین پس زمینه و سربرگ آن را به دلخواه تغییر دهم این سه ویژگی را انتخاب می‌کنم و بعد بر روی دکمه یافتن پوسته‌ها کلیک می‌کنم که وردپرس از مخازن پوسته‌ها، پوسته‌هایی که دارای این ویژگی ها است نشان می‌دهد و می توان هر کدام که بیشتر مورد پسند بود را نصب کرد.

Selection 053 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

خوب، هر پوسته ای را که خوشتان آمد را انتخاب و با زدن دکمه نصب می‌توانید آنرا نصب نمایید، با پیش‌نمایش هم پوسته با مطالب سایت شما به نمایش در خواهد آمد که می‌توانید قبل از نصب تغییرات ظاهری وبسایتتان را مشاهده کنید.

اما سه لینک دیگری که در پایین عنوان نصب پوسته ها قرار دارد شامل شاخص‌ها،تازه‌ترین و تازه بروز شده ها است که با کلیک بروی آن‌ها برای شما مشهور ترین (شاخص) و جدیدترین و آخرین پوسته‌هایی که بروز شده اند را نمایش می‌دهد.

خوب، حالا فرض کنید از وبسایتی دیگر قالبی را دانلود کرده‌اند مثلا از سایت همیار وردپرس یک قالب را انتخاب کرده اید و می‌خواهید نصب نمایید برای اینکار لینک بارگزاری را در که زیر عنوان نصب پوسته‌ها قرار دارد را باید انتخاب کنید.Selection 054 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

صفحه ای باز می‌شود که در آن با استفاده از دکمه choose file (انتخاب فایل) می‌توانید فایل پوسته را از سیستم‌تان انتخاب کنید. توجه کنید که پوسته‌های ورد پرس در قالب فایل به صورت zip هستند.

Selection 055 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

بعد از انتخاب فایل، دکمه نصب فعال می‌گردد که با کلیک بر روی آن فرایند نصب پوسته آغاز می‌شود.

Selection 056 جلسه دهم مدرسه (پوسته‌ها)

۲ پاسخ به “انتخاب و شخصی سازی پوسته (قالب ها)”

  1. fanavarimag گفت:

    ببخشید. در پنل من و در بخش پوسته چیزی به عنوان افزودن پوسته وجود ندارد و فقط باید از پوسته های موجود استفاده کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط


    Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home1/blogrir/public_html/wp-content/themes/wp-mu-v1-/single.php on line 33