نویسنده


  • مدیر بلاگ مارس

جستجو


موضوعات

برچسب ها

افزودن و ویرایش نوشته

افزودن نوشته تازه

ابتدا وارد پنل مدیریتی وردپرس شوید، اگر نمی‌دانید که چگونه این کار را باید بکنید نگاهی به مطالب جلسه قبل بیندازید. در پنل مدیریتی به قسمت نوشته‌ها و بعد افزودن نوشته بروید.

Tooltip 023 جلسه ششم مدرسه (افزودن و ویرایش نوشته)

در این صفحه شما ویرایشگر نوشته وردپرس را مشاهده می‌کنید. قسمت های مهم این صفحه یکی عنوان نوشته است که عنوان نوشته خود را در این فیلد وارد می‌کنید و بالای نوشته در سایت نشان داده می‌شود. و یکی مطالب نوشته است که با استفاده از ویرایشگر دیداری وردپرس می‌توانید محتویات نوشته خود را مدیریت کنید. در بالای ویرایشگر دو زبانه وجود دارد زبانه دیداری که با آن بصورت بصری (مثل نرم‌افزارهای اداری آفیس) می توانید نوشته خود را ویرایش کنید و یکی متنی که با آن می‌توانید مستقیما از کدهای html استفاده کنید.

Selection 001 جلسه ششم مدرسه (افزودن و ویرایش نوشته)

خوب بعد از اینکه مطالب نوشته وردپرسی خود را وارد کردید باید پست را منتشر کنید تا خوانندگان وبسایتتان به آن دسترسی داشته باشند. برای اینکار از ابزارک انتشار در بالا سمت چپ صفه دکمه آبی رنگ انتشار را کلیک کنید.

Selection 002 جلسه ششم مدرسه (افزودن و ویرایش نوشته)

تمام شد، شما با موفقیت یک نوشته ایجاد کردید و هم اکنون می‌توانید به صفحه اول سایتتان بروید و آن را ببینید. برای اینکار یا بر روی عنوان سایت در نوار مدیریتی کلیک کنید یا آدرس سایت را در مرورگر وارد نمایید.

Selection 003 جلسه ششم مدرسه (افزودن و ویرایش نوشته)

ویرایش نوشته‌های قبلی

در قسمت قبل نحوه ایجاد یک نوشته تازه را قدم به قدم دنبال کردیم در اینجا نحوه دسترسی به نوشته‌های قبلی و ویراییش آن‌ها را دنبال می کنیم.

برای دسترسی به نوشته های قبلی از منوی مدیریت به نوشته ها و بعد همه نوشته ها بروید.

Menu 004 جلسه ششم مدرسه (افزودن و ویرایش نوشته)

صفحه نوشته‌ها برای شما باز خواهد شد که در آن به تمام نوشته های ایجاد شده در سایتتان که مجوز دسترسی دارید مشاهده می‌کنید برای ویرایش یک نوشته می‌توانید بر روی نام آن کلیک کنید یا لینک ویرایش را در زیر نام مطلب را باز کنید تا برای شما ویرایشگر وردپرس نمایش داده شود.

Menu 008 جلسه ششم مدرسه (افزودن و ویرایش نوشته)

در صفحه ویرایشگر مطلب می‌توانید مطلب خود را ویرایش کنید و برای بازنشر آن این بار به‌جای دکمه انتشار، دکمه بروزرسانی نشان داده می‌شود که با کلیک بر روی آن نوشته شما برروی سایت بروز رسانی می‌شود.

نگاهی دقیق تر به ویرایشگر دیداری وردپرس

حتما با برنامه های اداری مثل مایکروسافت آفیس کار کرده اید، کار با ویرایشگر دیداری وردپرس همچون کار با ویرایشگرهای برنامه‌های اداری است اشاره‌گر موس را بر روی هر کدام از دکمه‌ها نگه دارید کاری را که انجام می‌دهد را برای شما می‌نویسد تنها سه دکمه را در اینجا لازم می‌دانم توضیح دهم که چه کاری انجام می‌دهند سه دکمه آخر بدون در نظر گرفتن دکمه آخری که دکمه اول با عنوان گذاشتن ادامه مطلب است که با کلیک بر روی آن یک شکست در نوشته شما ایجاد می‌شود که هر آنچه بعد از آن تایپ کنید شامل ادامه مطلب می‌شود و در صفحه اصلی سایت که نوشته‌ها نمایش داده می‌شود ادامه مطلب نمایش داده نمی شود و خواننده با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب به این مطالب دسترسی پیدا می‌کند.

دکمه بعدی، حالت بدون مزاحم است که ویرایشگر را به صورت تمام صفحه باز می‌کند و بقیه المان‌های صفحه مدیریت را نمایش نمی‌دهد تا تمرکز بیشتری بر روی نوشتن داشته باشید که با کلیک برروی خروج از حالت تمام صفحه به حالت قبلی باز خواهید گشت.

اما آخرین دکمه نمایش سطر دوم ابزارها است که با کلیک بر آن ابزارهای بیشتری مثل رنگ متن را می‌توانید استفاده کنید.

Selection 009 جلسه ششم مدرسه (افزودن و ویرایش نوشته)

در تصویر بالا ویرایشگر دیداری را مشاهده می‌کنید که سه دکمه‌ای که درباره‌ی آن‌ها توضیح داده شد با رنگ آبی مشخص شده‌اند.

این جلسه هم به پایان رسید، امیدوارم این جلسه برای شما مفید واقع شده باشد. در ضمن جلسه آینده در رابطه با دسته‌ها و برچسب‌های نوشته ها خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط


    Fatal error: Call to undefined function related_posts() in /home1/blogrir/public_html/wp-content/themes/wp-mu-v1-/single.php on line 33